KONST / Litografier / Litografi 13095213
nr 1309 5213
Tora Vega Holmström
(1880-1967), Sverige
Litografi, Pojke, signerad. 1921. Motivet: 34x26 cm
Kondition: slitage, skador
Tora Vega Holmström, svensk bildkonstnär född 1880 i Tottarp i Skåne, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 februari 2020
kl 20:58:16
200 kr
Tora Vega Holmström
Läs mer om Tora Vega Holmström